سرویس خواب

راهنمای خرید تشک

خرید تشک

به نظر خیلی‌ها یکی از سخت‌ترین کارها، انتخاب و خرید تشک مناسب است. تشکی‌ که خوابی راحت و آرام به ما هدیه کند. و در عین حال قیمتی معقول و منطقی هم داشته باشد.

کدام تشک را بخریم؟

این روزها، تشک‌هایی متنوع با قیمت‌هایی مختلف در بازار به عرضه می‌رسد. قیمت‌هایی که گاه اختلافشان به چند 100 هزار تومان هم می‌رسد. و همین موضوع موجب می‌شود انتخاب تشک، کار چندان راحتی نباشد. اما بالأخره باید چه کار کرد؟ آیا تشک هرچه نرم‌تر باشد، بهتر است. و خوابیدن روی آن بهتر یا اینکه باید تا حد متعادلی سفت و سخت باشد؟.

در پاسخ به این پرسش‌ها، باید گفت: طی بررسی‌هایی که در این زمینه انجام شده، از افرادی که دچار کمر درد بودند. خواسته شد روی تشک‌های مختلف بخوابند. و نتیجه را اعلام کنند. البته، پس از این بررسی هم متخصصان به نتیجه قطعی و مشخصی نرسیدند. به این معنا که هر کس، از خوابیدن روی یک نوع تشک ابراز رضایت می‌کرد.

با این حال برای انتخاب تشک باید این نکته را در نظر داشته باشید: اگر میزان سختی پنبه را معادل صفر در نظر بگیریم. و سختی سنگ را برابر با 10. درجه سختی تشک مناسب باید حدود 6 باشد. این به آن معناست که تشک‌های خیلی نرم یا خیلی سخت و سفت مناسب نیست. و توصیه می‌شود روی تشک خیلی نرم نخوابید. البته در صورتی که پزشک استفاده از تشک دیگری را توصیه می‌کند. باید با توجه به نظر او برای خرید تشک مناسب اقدام کنید.

بالش مناسب در خرید تشک

بالش مناسب سرویس خواب هم باید طوری قرار گیرد که قوس گردن را پُر کند. بنابراین اگر در وضع طاقباز خوابیده باشید. با توجه به اینکه قوس پشت گردن ارتفاع کمی دارد. می‌توانید از یک بالش نازک‌تر استفاده کنید. اما چنانچه به پهلو بخوابید. بالش باید تمام فاصله گردن تا شانه را پُر کند. و به همین دلیل باید بزرگ‌تر باشد. بنابراین توصیه می‌شود از بالش‌های پَر و پنبه‌ای استفاده کنید. که می‌تواند به حالت و وضع مناسب تغییر شکل دهد.

به افرادی که هنگام استراحت یا پس از بیدار شدن از خواب با مشکلاتی مانند کمردرد و گردن‌درد روبه‌رو می‌شوند. توصیه می‌شود: چنانچه درد و مشکلی که ایجاد شده. پس از 2 تا 3 روز استراحت برطرف نشود. حتماً باید به پزشک مراجعه کنید. و طبق نظر او اقدامات درمانی را انجام دهید.

 

 


نمونه کاری از سرویس خواب ساجدی: سرویس خواب النا

برای مشاهده تمامی محصولات گالری اینستاگرام ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *