سرویس خواب

چگونه یک تختخواب زیبا و خوب داشته باشیم؟

تختخواب‌های زیبا

انتخاب تختخواب زیبا یکی از سخترین کارها و در عین راحت ترین کار می باشد. زیبایی یک تختخواب می تواند شما را از آنچه به آن توجه می نمایید جدا نماید. راحتی سرویس خواب همواره باید ملاک انتخاب ما باشد تا آنکه بیش از حد به رنگ و زیبایی تختخواب توجه فرماییم.

تختخواب ها همواره یار همیشه شما در بخشی از شبانه روز می باشند و انتخاب غلط می تواند حتی در زندگی روزمره شما تاثیر بگذارد. پس باید در اینجا این نکته را متذکر شویم زیبایی بیش از حد یک سرویس خواب نباید شما را از راحتی تخت منحرف نماید. پس با اتکا به نیازها تختخواب خود را انتخاب نمایید.

اتاق خواب جايي است براي آسودن و كسب آرامش و انرژي مجدد براي يك روز كاري ديگر. انتخاب لوازم اتاق خواب و همچنين نوع چيدمان آن كمك زيادي به كسب اين آرامش و استراحت واقعي مي‌كند.

تختخواب زیبا و نکات چیدمان

يكي از اصول اوليه چيدمان در اتاق‌ خواب مي‌گويد محل تختخواب بايد به گونه‌اي انتخاب شود كه پنجره نورگير حتما در سمت راست آن قرار گيرد.
استفاده از كوسن‌هاي فراوان بر روي تخت‌هايي كه لبه بالايي بلندي دارند، بر زيبايي تخت مي‌افزايد.

در سبك‌هاي كلاسيك بهتر است كه اين كوسن‌ها از همان جنس و بافت روتختي باشند.

به هماهنگي موجود در بين اشيا و مبلمان بيشتر دقت كنيد. بافت‌هاي روتختي و والان‌هاي پرده بهتراست از يك نوع، از يك طرح و از يك طيف رنگي انتخاب شود. و حتي رول‌بوردهاي (نوارهاي تزييني ديواري) در قسمت بالايي ديوارها نيز از همان طيف رنگي باشد.

هماهنگي ميان بافت‌ها، يك سبك كلاسيك به محيط اتاق مي‌دهد. البته اگر در ميان اين هماهنگي، گاهي يكي از بافت‌ها و رنگ‌ها، كاملا متضاد و مكمل ديگر بافت‌ها ‌باشد، بر تنوع دكور اتاق و تختخواب زیبا افزوده شده و آن را از يكنواختي در‌ مي‌آورد.

قاب عکس و تختخواب زیبا

بهتراست قاب عكس و تابلو نيز مطابق با دكور چوبي اتاق، چوبي انتخاب شود و همين امر باعث ايجاد هماهنگي بيشتر بين اجزاي داخلي اتاق مي شود. استفاده از قاب‌هاي فلزي متعدد در اتاق‌هايي كه دكور فلزي و فرفورژه دارند كاملا مناسب است و توصيه مي‌شود.

معمولا براي زيباتر شدن جايگاه تخت‌هاي دو نفره در اتاق خواب بهتر است از تابلوهاي نقاشي بر روي ديوار بالايي تخت استفاده كنيد.

اگر دوست داريد كه با يك تابلو و يا تنها يك قاب عكس، ديوار بالايي تخت را تزيين كنيد ترجيحا آن تابلو را پهن و به اندازه عرض بالاي تخت انتخاب كنيد. ولي اگر مي‌خواهيد از تعداد تابلوهاي بيشتري براي تزيين ديوار استفاده كنيد، مناسب‌تر اين است كه تختخواب از تابلوهاي طولي يعني تابلوهايي با عرض كم و طول زياد استفاده كنيد.

در اين نوع انتخاب، ترجيحا بايد سعي كنيد اندازه طولي تابلوها تقريبا برابر ارتفاع تخت از سطح زمين باشد.

 

 


نمونه کاری از سرویس خواب ساجدی: سرویس خواب سیلور

برای مشاهده تمامی محصولات گالری اینستاگرام ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *